OK Omega3 Complete

OK Omega-3 Complete detail produktu

Cena: 930.00 Kč

Přidat OK Omega-3 Complete (120ml) je doplněk stravy pro péči o kardiovaskulární systém a jeho ochranu. Jde o originální směs upravených olejů živočišného a rostlinného původu s blahodárnými a revitalizujícími účinky, s přidanými rostlinnými steroly, doplněná dalšími biologicky aktivními látkami a s lahodnou chutí pomeranče.

A co pro vás může udělat?                   


OCHRANA SRDCE A CÉV:

Vysoký obsah a čistota omega-3 nenasycených mastných kyselin, jakož i přítomnost fytosterolů zaručují udržování normální hladiny cholesterolu, což přispívá k ochraně srdce a cév i k podpoře mozkové činnosti. Kardiovaskulární soustava je u dnešní populace velmi zatěžována různými nepříznivými vlivy a je proto velmi žádoucí ji udržovat v optimální stavu.

POSÍLENÍ ORGANISMU, ZLEPŠENÍ KVALITY KŮŽE:

Koenzym Q10 je důležitou součástí energetického metabolismu organismu. Vitamin A je významný pro udržování správné funkce obranného systému, pomáhá rovněž udržovat pokožku v dobrém a přirozeném stavu.

USNADNĚNÍ TRÁVENÍ:

Vitamin A příznivě ovlivňuje stav sliznic trávicího traktu a přispívá tím k jeho správné funkci.

OCHRANA ORGANISMU PŘED KYSLÍKOVÝMI RADIKÁLY:

Antioxidační vitamin E chrání buňky před oxidačním stresem, tj. před působením nebezpečných kyslíkových radikálů zvyšujících riziko vzniku nemocí a urychlujících nástup projevů stárnutí. Posílí ochranu Vašeho organismu proti nebezpečným účinkům civilizačních vlivů.

SLOŽENÍ:

upravený rybí olej (deodorizovaný olej se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin - EPA a DHA), rýžový olej, pupalka dvouletá (Oenothera biennis) olej ze semen, brutnák lékařský (Borago officinalis) olej ze semen, di- a monoglyceridy vyšších mastných kyselin, rostlinné steroly (fytosteroly), vitamín E (416 % DDD*), koenzym Q10, lykopen, vitamín A (90 % DDD*), vitamín D3 (100 % DDD*), pomerančový olej - aroma
Doporučené dávkování: 1-3 čajové lžičky (5-15 ml) za den. Pravidelné a dlouhodobé užívání příznivě ovlivní celkový efekt přípravku. Před použitím dobře protřepejte.
Upozornění: Výrobek je určen pro osoby, které si přejí snížit hladinu cholesterolu v krvi. Spotřeba obsažených rostlinných sterolů by neměla překročit 3 g za den. Při užívání léků na snížení hladiny cholesterolu se doporučuje oznámit konzumaci přípravku svému lékaři. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu včetně pravitelné konzumace ovoce a zeleniny. Není určeno pro děti do 5 let. Těhotné a kojící ženy pouze po konzultaci s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí Nepřekračujte doporučené dávkování. Skladujte v temnu při teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunci.
Šarže testována v akreditované laboratoři na mikrobiologickou nezávadnost a nepřítomnost těžkých kovů. Notifikováno v příslušných institucí (MZ ČR nebo MZe ČR). Výrobek jsou oprávněni nabízet pouze nezávislí partneři O.K.G., s.r.o.

A jaké jsou zkušenosti?                     


Zázračně se v těle objevily obranné látky...

Hezký den přeji, musím se podělit o mou zkušenost s výrobky OKG, syn 12 let byl vysílený, hodně sportoval a nějak mu přestala chuť k jídlu. Po dlouhém hledání na internetu jsem hledala nějaký přírodní produkt něco jako multivitamín. Vybrala jsem Factor Base Kids. Brali jsme cca týden a něco, a propukla mononukleóza. Ale jaký div (to jsem se dozvěděla později). Po 4 dnech v nemocnici nás při propuštěni paní doktorka sdělila, že krev je v pořádku, a na játrech nic neproběhlo. Prý se nějak zázračně v těle objevily obranné látky, které nemoc zlikvidovaly. Zprvu jsem nechápala. A pak jsem po diskusi zjistila, že Faktor Base Kids v těle zafungoval. Děkuji úžasným výrobkům OKG. Dnes po měsíci jsme na kontrolních odběrech úplně v pořádku. Výrobky jsme rozšířili o Omegu3 a Ok Betu. Syn sám konzumuje bez napomínání a cítí se skvěle. Moc moc moc děkuji, že jsem výrobky našla.

Ivana K., Uherské Hradiště

Tlaky do hlavy a brnění zmizelo!!

Na konci těhotenství jsem měla zvýšený tlak (140/90), proto mi lékaři vyvolali porod. Po porodu se tlak ještě zvýšil 160/100. Léky jsem nebrala, dětský lékař mi říkal, že by se měl po šestinedělí tlak srovnat. Po 2 měsících jsem měla tlak stále 160/100. Tlaky do hlavy, brnění a občasné bolení na prsou nepřestávali. Hrozilo, že bych musela začít brát léky. Syna jsem ale stále kojila, proto jsem místo léků začala užívat přírodní kapičky OK Omega3 Complete a občas k nim přidala další produkt Emulips FORTE.Tlak se mi postupně snižoval. Dnes mám tlak 130/80 (někdy 140/90, když třeba dorazím do ordinace). Tlaky do hlavy a brnění zmizelo. Jsem moc vděčná za produkty. Kdybych je neměla, musela bych podle lékařů nasadit léky i při kojení a to bych rozhodně nechtěla kvůli vedlejším účinkům.

Marie H., Čistá u Horek

Nechtěla jsem věřit tak rychlému účinku!

Od dětství mě trápí časté bolesti bederní páteře. Často jsem musela brávat léky, abych si ulevila od bolesti. Nemělo to žádný efekt. Ani rehabilitace nezabírala. Vždy se mi to jen zmírnilo na krátkou dobu a pak to bylo stejné. Jelikož jsem měla možnost poznat OKG produkty, hned jsem je musela na sobě vyzkoušet. Nechtělo se mi zpočátku věřit, že by to mohlo mít takovou rychlou účinnost. Jelikož jsem bývala i dost často unavená a někdy doslova vyčerpaná, zvolila jsem OK Omegu-3 Complete. Tento produkt mě velice ohromil. Už druhý den jsem volala svojí sponzorce, jak je možné, že to má tak rychlý účinek. Opravdu jsem nechtěla věřit. Bolesti jsem mívala dost časté, vystřelovaly až do pravé nohy a najednou se zmírnily natolik, že jsem o nich v podstatě nevěděla. Noha mě 2. den po podání OK Omegy-3 Complete (3x denně 1čajovou lžičku) h ř á l a, čož je opravdu neskutečné :-). Omega-3 Complete "vyhledala" i bolest v noze, která byla způsobená bolestivou páteří. Dříve jsem měla takové bolesti, že jsem si nemohla ani obout boty. Doslova jsem brečela, jak jsem neschopná a nemožná. Nyní se obouvám v pohodě a to i ve stoje, což jsem dříve opravdu nemohla. Nyní ještě přidávám OK Gamu plus a OK Betu plus, které už se osvědčily u mojí maminky na zmírnění bolesti karpálního tunelu v pravé a levé ruce. Vím, že účinnost se tím ještě zvýší. Proto "jdu" jednoznačně i do těchto produktů velice ráda.

Silvie K., Bučovice


OTÁZKY A ODPOVĚDI

OK Omega-3 Complete

Otázka

Co je OK Omega-3 Complete?

Odpověď

OK Omega-3 Complete je doplněk stravy pro ochranu kardiovaskulárního systému. Jde o směs upravených olejů živočišného a rostlinného původu s blahodárnými a revitalizujícími účinky s přidanými rostlinnými steroly doplněná dalšími biologicky aktivními látkami pro ochranu kardiovaskulárního systému. Podporuje a povzbuzuje činnost srdce, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, příznivě ovlivňuje cirkulaci krve. Posiluje fyzickou kondici, obranyschopnost, pomáhá udržovat zdravý stav a funkci kloubů. Chrání tělo před nepříznivým působením nebezpečných volných radikálů. Usnadňuje trávení tuků.

Otázka

Je OK Omega-3 Complete z přírodních surovin?

Odpověď

Ano. OK Omega-3 Complete je vyrobena z unikátních a vysoce čistých ingrediencí, které zaručují tu nejlepší kvalitu výrobku. Základními účinnými složkami přípravku jsou rybí olej (deodorizovaný se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin EPA a DHA), rýžový olej, pupalkový olej, brutnákový olej, fytosteroly, koenzym Q 10, lykopen obohacené vitamíny E, A a D3. Přípravek je ochucen přírodním pomerančovým olejem. Použité rostlinné oleje (rýžový, pupalkový a brutnákový) jsou získávány nejšetrnějším způsobem zajišťujícím přenos účinných látek ze zpracovávaných semen do výrobku. Jako všechny produkty OKG je OK Omega-3 Complete zcela bez chemické stabilizace.

Otázka

Byl tento výrobek zkoušen?

Odpověď

Jako všechny produkty OKG je produkt OK Omega-3 Complete notifikován na Ministerstvu zdravotnictví České republiky (č.j. OVZ-35.1-19.05.2010-50434) a na Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky (OHVBPKV/1613/2011/Jo z 15/3/2011). Jeho kvalita je ověřena v akreditované laboratoři a posouzena SZÚ Praha. Ve smyslu Zákona o potravinách je kvalita výrobku průběžně prověřována v akreditovaných laboratořích.

Otázka

Jak se OK Omega-3 Complete používá?

Odpověď

Doporučujeme užívat 1 čajovou lžičku (cca 5ml) 1-3x za den, nejlépe při jídle, aby se zlepšilo vstřebávání. Podle posledních poznatků je nevhodnější užívat ji s kvalitní bílkovinou - nejlépe mléčnou (tučný jogurt, tučný tvaroh). Její vstřebávání je tak nejlepší a dostane se tímto způsobem nejrychleji na místo svého působení - přímo k buňkám. Při pravidelném užívání 1x denně vystačí balení 115 ml na 23 dní. Přípravek není určen pro děti do 5 let, užívání u těhotných a kojících žen je vhodné konzultovat s osobním lékařem. Užívání těhotnými ženami doporučujeme, protože obsažené "faktory omega" jsou nezbytné pro vývoj nervového systému plodu. OK Omega-3 Complete je určena pro osoby, které si přejí snížit hladinu cholesterolu v krvi. Při užívání léků na snížení hladiny cholesterolu doporučujeme oznámit konzumaci přípravku svému lékaři.

Otázka

Co pro Vás může OK Omega-3 Complete udělat?

Odpověď

OK Omega-3 Complete zaručuje díky unikátní kombinaci použitých ingrediencí a jejich vysoké koncentraci účinných látek široké působení. Pomáhá zásobovat tělo nejen esenciálními mastnými kyselinami z obsažených rostlinných a živočišných olejů, ale také vitamíny rozpustnými v tucích - E (obsahuje 416% doporučené denní dávky), A (obsahuje 90% doporučené denní dávky) a D3 (obsahuje 100% doporučené denní dávky). OK Omega-3 Complete díky vysokému obsahu a čistotě omega-3 nenasycených mastných kyselin a obsahu dalších unikátních ingrediencí podporuje funkci a chrání kardiovaskulární systém - posiluje a povzbuzuje činnost srdce, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje normální krevní tlak, příznivě ovlivňuje cirkulaci krve. Usnadňuje trávení tuků a optimalizuje funkce trávicího traktu. OK Omega-3 Complete zpevní Vaši pohybovou soustavu - pomáhá udržovat zdravý stav a podporuje funkci kloubů. Zároveň přispěje k žádoucí pružnosti a kvalitě Vaší kůže a zároveň k pěknému vzhledu Vašich nehtů i vlasů. Navíc pomůže celkově posílit fyzickou kondici a obranyschopnost Vašeho organismu, posílí organismus při dlouhodobé únavě a vyčerpání a harmonizuje nervovou soustavu.

OK Omega-3 Complete je díky unikátní kombinaci vitamínu E (416% doporučené denní dávky), vitamínu A (90% doporučené denní dávky), koenzymu Q10 (60 mg v denní dávce - doporučené doplňování je 30-100 mg/den), lykopenu (10 mg v denní dávce - doporučený denní příjem je 6-40 mg/den) a rýžovému oleji mimořádně silným antioxidantem. Antioxidanty omezují aktivitu kyslíkových radikálů a tím omezují proces oxidace v organismu. Jejich užívání má příznivé účinky na zdraví, neboť pomáhá udržovat silný a zdravý organismus odolávající lépe negativním civilizačním vlivům. Antioxidanty chrání tělo před nepříznivým působením nebezpečných volných radikálů - pomáhají udržet dobré zdraví a zpomalují projevy postupujícího stáří, posílí ochranu Vašeho organismu proti nebezpečným účinkům civilizačních vlivů.

Přípravek OK Omega-3 Complete jako bohatý zdroj esenciálních mastných kyselin, vitamínů rozpustných v tucích, antioxidantů a dalších důležitých látek by se měl stát každodenní součástí naší životosprávy.

Otázka

Čím je pro naše zdraví prospěšný živočišný olej obsažený v OK Omega-3 Complete?

Odpověď

Základní účinnou složkou OK Omega-3 Complete je rybí olej - se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin EPA (eicosapentenové kyseliny - obsahuje 8%) a DHA (docosahexenové kyseliny - obsahuje 12%). Doporučená denní dávka omega-3 mastných kyselin je 0,5 - 4 g / den vč. běžné stravy. OK Omega-3 Complete obsahuje EPA 480 mg a DHA 550 mg v denní dávce 10 ml přípravku.

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, jsou velice důležité např. v těhotenství a při kojení. Bylo prokázáno, že tuky z mořských ryb jsou velmi důležité až nezbytné nejen v období těhotenství, zejména v posledním trimestru, ale pak i v období kojení. EPA a DHA z mořských ryb snižují riziko nízké porodní hmotnosti dětí, jsou také nezbytné pro správný vývoj mozku, očí případně spermií u plodu. EPA a DHA prochází nejen přes placentu do rostoucího plodu, ale po narození se dostávají do těla novorozence spolu s mateřským mlékem. Proto nejen ženy a dívky, ale i těhotné a kojící matky by měly v dostatečném množství konzumovat tuky z mořských ryb. I pro další vývoj novorozence jsou tuky z mořských ryb významné, protože snižují riziko vzniku velkého množství onemocnění srdce, ale i atopického ekzému, astmatu, psychiatrických a autoimunitních onemocnění. EPA a DHA ovlivňují i psychiku, kdy za velmi závažnou poruchu psychiky je považována laktační psychóza, tedy stav spojený s těhotenstvím a projevující se nepříznivými psychickými projevy. Bylo také prokázáno, že ženy s prokazatelně vyšší koncentrací DHA v mléce, stejně jako s vyšší spotřebou mořských produktů jsou mnohem méně ohroženy vznikem poporodní deprese.

Omega-6 oleje (obsažené v rostlinných olejích) musí být konzumovány ve správném poměru k omega-3 olejům. Pokud se tato rovnováha posune ve prospěch přílišné konzumace omega-6 olejů, buněčné membrány produkují chemikálie zvané cytokiny, které způsobují záněty. Dnešní strava obsahuje extrémní nepoměr mezi těmito oleji. Nerovnováha se pohybuje mezi 15:1 až ke 30:1 ve prospěch omega-6. To znamená obrovské množství cytokinů způsobujících záněty. Optimální a zdravý poměr by měl být 3:1, v OK Omega-3 Complete je díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin poměr k omega-6 a omega-9 mastným kyselinám velmi příznivý.

Otázka

Čím jsou pro naše zdraví prospěšné rostlinné oleje obsažené v OK Omega-3 Complete?

Odpověď

Olej lisovaný z Pupalky dvouleté (Oenothera biennis) obsahuje dvě důležité nenasycené mastné kyseliny: kyselinu linolovou a gamalinolenovou. Nejenže má antioxidační vlastnosti, tzn. že neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů, ale účinně zabraňuje i jejich vzniku. Kyselina gamalinolenová se v těle přímo mění v důležité protizánětlivé prostaglandiny, což je považováno za hlavní léčebný efekt. Pupalkový olej proto příznivě ovlivňuje zánětlivá onemocnění. Je vhodný při kožních problémech, při zánětlivém onemocnění kloubů, má pozitivní vliv na cévy, pomáhá odstraňovat problémy spojené s tzv. premenstruačním syndromem a zároveň usnadní ženám překonávání potíží a průvodních projevů období přechodu, celkově zvyšuje obranyschopnost organismu a jeho odolnost proti stresu.

Olej lisovaný z pupalky obsahuje obsahuje asi 72% kyseliny linolové (LK, omega-6) a 7-10% kyseliny gamalinolenové (GLK), olej lisovaný ze semen brutnáku obsahuje přes 20-26% kyseliny gamalinolenové (GLK) - proto lze tyto rostliny považovat za nejbohatší přírodní zdroje esenciálních mastných kyselin (známých též pod názvem biologicky aktivní vitamín F). Organismus si esenciální mastné kyseliny nedokáže sám vytvořit, proto je odkázán na jejich příjem prostřednictvím stravy. V běžné stravě se ovšem vyskytují pouze v zanedbatelném množství. Doporučená léčebná dávka pupalkového oleje je obvykle 1 g 3x denně (tato dávka dodá tělu 240 mg GLK / den) nebo 1 g brutnákového oleje denně. Kombinace pupalkového (obsahuje 1 g v denní dávce 10 ml přípravku) a brutnákového oleje (obsahuje 1 g v denní dávce 10 ml přípravku) v OK Omega-3 Complete je tedy naprosto unikátní.

Rýžový olej obsažený v OK Omega-3 Complete je získávaný z rýžových otrub a obsahuje asi 42% kyseliny olejové a asi 40% kyseliny linolové a zároveň má vysoký obsah přírodních antioxidantů s nutriční hodnotou jako jsou gamma-oryzanol, tokotrienoly a tokoferoly. Dvě poslední z nich jsou přirozeně se vyskytující formy vitamínu E. Studie a výzkum prokázaly, že rýžový olej má značný hypocholesterolický účinek v porovnání s ostatními potravinovými oleji (pomáhá výrazně snižovat hladinu cholesterolu v krvi). Tento účinek je přisuzován složkám jako je vitamin E (tokotrienoly a tokoferoly) a oryzanoly. Běžné potravinové oleje bohaté na polynenasycené mastné kyseliny jsou známy pro svoji schopnost snižovat celkový krevní cholesterol a zároveň snižují výhodný cholesterol HDL, zatímco rýžový olej, jak bylo zjištěno, zvyšuje HDL cholesterol a zároveň snižuje LDL (špatný) cholesterol v lidském těle. Složky vitamínu E izolované z rýžového oleje poskytují oxidační stabilitu oleji a tyto přírodní antioxidanty pomáhají kontrolovat tvorbu volných radikálů v lidském těle a brání vzniků různých koronárních chorob. Rýžový olej rovněž obsahuje skvalen, který pečuje o Vaši pokožku a zpomaluje tvorbu vrásek.

Otázka

Co jsou to mastné kyseliny a proč je důležitý jejich příjem ve správném množství?

Odpověď

Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny tvoří důležitou složku buněčných membrán a jsou prekurzory (výchozími látkami), z nichž vzniká chemickou přeměnou mnoho dalších sloučenin v organismu (např. ty, které se podílejí na regulaci tlaku krve a na projevech zánětlivých procesů). Omega-3 mastné kyseliny mají ochranný účinek proti onemocnění srdce a různým zánětům. V poslední době vzrůstá zájem o poznání úlohy omega-3 mastných kyselin při prevenci cukrovky a některých typů zhoubného bujení.

Lidské tělo je schopné si vytvořit všechny mastné kyseliny, které potřebuje s vyjímkou dvou - linolové kyseliny (LK - omega-6) a alfalinolová kyselina (ALK - omega-3). Tyto mastné kyseliny musí organismus získat z potravy, proto jsou označovány jako "esenciální mastné kyseliny". Obě tyto mastné kyseliny jsou nutné k zajištění růstu, mohou být však užity i k syntéze dalších mastných kyselin (např. arachidonová kyselina AK je tvořena z LK). Vzhledem k tomu, že přeměna na omega-3 mastné kyseliny eikosapentenovou (EPA) a dokosahexenovou (DHA) je omezena, doporučuje se do stravy zařadit i zdroje těchto mastných kyselin. ALK i LK se nacházejí v rostlinných olejích, mezi velmi dobré zdroje ALK patří olej řepkový a olej z vlašských ořechů. EPA a DHA se nacházejí v tučných rybách (např. losos, makrela, sleď).

V průběhu posledních 150 let se zvýšil příjem omega-6 a snížil příjem omega-3 mastných kyselin, což je prokazatelně v přímé souvislosti s nárůstem nemocí srdce. Výzkumná zpráva z této problematiky uvádí, že prosté zvýšení množství ALK, EPA a DHA ve stravě ovlivní žádoucí zvýšení hladiny těchto mastných kyselin v tělesných tkáních. Doporučený příjem omega-3 je v jednotlivých zemích různý - doporučený příjem ALK je cca je 0,5 - 4 g / den vč. běžné stravy. Studie příjmu různých typů tuku prokázala, že aktuální příjem ALK je ve většině případů velmi nízký a zvýšení spotřeby potravin s vyšším obsahem omega-3 by bylo ve všech případech žádoucí a prospěšné. Bylo by možno toho dosáhnout například konzumací tučných ryb 1-2x týdně, náhradou slunečnicového oleje olejem řepkovým a užíváním výživových doplňků stravy obsahujících omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.

Otázka

Jak je to s esenciálními mastnými kyselinami a naší stravou?

Odpověď

Esenciální mastné kyseliny (EMK) jsou látky naprosto nezbytné pro lidský organismus. Podílejí se na tvorbě buněčných membrán, které navíc bez přítomnosti EMK ztrácejí pružnost a schopnost vázat vodu. Jsou základním stavebním kamenem pro syntézu všech prostaglandinů. Mastné kyseliny (MK) eikosapentenová (EPA) a dokosahexenová (DHA) jsou pro zdraví člověka mimořádně užitečné a přímo nezbytné látky. Obě patří do skupiny "omega-3" a jsou až na nepatrné vyjímky výhradní součástí tuků (lipidů) mořských ryb. EPA a DHA jsou tzv. vícenenasycené mastné kyseliny. To, že jsou "nenasycené", z nich dělá látky nesmírně důležité a vzácné. Esenciální se nazývají proto, že si je lidský organismus nedokáže vytvořit. EMK jsou pro život nezbytné.

EPA a DHA jsou obsaženy téměř výhradně v rybím tuku (a to ještě pouze mořských ryb), i když DHA je také v některých mořských řasách. Nedostatek EPA a DHA ve stravě, vyvolaný stravovacími zvyklostmi, kdy většina populace v podstatě nekonzumuje mořské ryby jako zásadně převažující zdroj těchto MK a naopak konzumuje převahu nasycených MK především ve formě nevhodně technologicky zpracovaných rafinovaných rostlinných olejů (ztužených tuků a margarínů), vyvolává mnoho nepříznivých zdravotních důsledků. Středoevropská populace, především česká, je akutně ohrožena nedostatkem omega-3 MK s ohledem na tradiční nevhodné stravovací zvyklosti.

O tom, zda budou stravou přijímané tuky působit správně, tzn. směrem k docílení a udržení zdraví, bohužel rozhoduje právě spektrum konzumovaných druhů tuků. Nadměrný příjem MK omega-6, obsažených ve většině rostlinných olejů, posunuje poměr omega-6 ku omega-3 ze správného poměru 3 : 1 někdy až na 20 : 1. To je zcela nežádoucí posun, protože mimořádně stoupá riziko některých vážných civilizačních onemocnění.

EPA a DHA vznikají v průběhu přeměny základního člena řady MK, kterým je kyselina alfalinolenová (ALK). Naneštěstí v důsledku nadměrného příjmu MK řady omega-6, obsažených např. v kukuřičném, sójovém, a slunečnicovém oleji a v margarínech je tvorba EPA a DHA znemožněna. Nadbytek ALK, vyskytující se např. ve lněném oleji, blokuje tvorbu její aktivní a především nezbytné "sestřičky", totiž kyseliny gamalinolenové (GLK).

Protihráčem kyselin řady omega-3 je kyselina linolová (LK). Je nejdůležitější EMK řady omega-6. Z ní vzniká nejvýznamnější MK této řady, totiž GLK. Jejími přírodními zdroji jsou dobře známé oleje, a to ze semínek pupalky a brutnáku. V ostatních potravinách je obsah GLK naneštěstí téměř zanedbatelný.

Tvorbu GLK mohou významně snižovat některé faktory, které jsou běžnou součástí života: stárnutí - konzumace transmastných kyselin (TMK), virové infekce, stres. Naopak EPA, jedna z důležitých MK řady omega-3, podporuje tvorbu GLK a "dobrých" eikosanoidů. Pro mnoho lidí je nepříjemné zjištění, že EPA je obsažena téměř výhradně jen v rybách, především v lososu, makrele a sardinkách.

MK řady -3 a -6 jsou esenciálními živinami, protože organismus je nedokáže sám syntetizovat a musí je získávat z potravin nebo výživových doplňků. Konzumace ryb a rybích olejů poskytuje organismu přímo kyseliny EPA a DHA. Omega-3 MK mají antitrombotické a protizánětlivé vlastnosti. Omega-6 MK, které jsou obsaženy ve většině semínek, rostlinných olejů a v mase, působí protromboticky a prozánětlivě. MK řady -3 se rovněž používají k léčbě hyperlipidémie, arteriální hypertenze a revmatoidní artritidy. U omega-3 MK nebyly popsány významné interakce. The American Heart Association doporučuje konzumaci 2 porcí ryb týdně u osob bez anamnézy ischemické choroby srdeční a minimálně 1 porci ryby denně u osob s ischemickou chorobou srdeční. Jako prevence srdečně-cévních onemocnění se doporučuje přibližně po 0,5 g kyseliny EPA a DHA denně (celkem 1 g). Podle některých studií jsou vyšší dávky omega-3 MK nutné k redukci zvýšených koncentrací triglyceridů (2 až 4 g denně) a ke zmírnění ranní ztuhlosti kloubů u pacientů s revmatoidní artritidou a ke snížení počtu postižených kloubů (nejméně 3 g denně).

Otázka

Může OK Omega-3 Complete ovlivnit také zdraví očí?

Odpověď

Stále více se ukazuje, že základem dobrého vidění je především výživa a zdravý životní styl. Dalekozrakost ani krátkozrakost pravděpodobně dietou neovlivníme, ale dáme očím dobrý základ pro to, aby v budoucnu dokázaly lépe odolávat řadě závažných očních onemocnění. Pro správnou funkci očí je nepostradatelný vitamín A. Jedna z jeho forem, retinol, tvoří součást pigmentu v sítnici oka. OK Omega-3 Complete v denní dávce 10 ml přípravku obsahuje 90% doporučené denní dávky vitamínu A (ve formě retinyl palmitátu). Dalšími zdroji vitamínu A jsou především máslo, mléko a sýry. Dalším antioxidantem, který neutralizuje volné radikály a chrání oční buňky, je vitamín E. V OK Omega-3 Complete je jej obsaženo významné množství - v denní dávce 10 ml přípravku je 416% doporučené denní dávky vitamínu E (ve formě tokoferyl acetátu). Dalšími zdroji vitamínu E mohou být obilné klíčky nebo ořechy. Blahodárně na oči působí nenasycené mastné kyseliny - především omega 3, kterých je OK Omega-3 Complete bohatým zdrojem! V přírodě je najdeme v mořských rybách.

Obranyschopnost nejen zraku, ale celého organismu, zlepšuje také minerál zinek, který najdete v přípravku OKG "OK Tau+". Optimální výživa pomáhá udržet zdravý zrak. S přibývajícím věkem slábnou obranné mechanismy v těle a přísun potřebných látek, vitamínů atd. bývá většinou nedostatečný. Proto je vhodné doplnit svou stravu o OK Omega-3 Complete, jež Vám dodá potřebné látky v optimálním množství.

Otázka

Je možné s OK Omega-3 Complete redukovat váhu?

Odpověď

OK Omega-3 Complete může pomoci při snižování váhy těm, kteří trpí poruchou metabolismu. Tito lidé mají obvykle problém s hubnutím, i když dodržují dietu. S OK Omega-3 Complete zaznamená velké procento lidí úbytek na váze, aniž by drželi dietu, a to ze dvou důvodů:

a) prostaglandin aktivuje nevyužitý tělesný tuk a dává signál k rychlejšímu spalování kalorií

b) prostaglandin zlepšuje vylučování sodíku z tělních buněk; tato vnitřní aktivita vyžaduje asi 20% tělesné energie, takže dochází ke spálení více kalorií bez zvýšené tělesné aktivity.

Nadváha vede, mimo jiné, k tvorbě přeplněných tukových buněk, které produkují velké množství prozánětlivých chemikálií, které zhoršují poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi. Proces se promění v začarovaný kruh, který vede k onemocnění srdce, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a nakonec Alzheimerově nemoci... OK Omega-3 Complete podporuje redukci tělesné hmotnosti.

Otázka

Je možné užívat OK Omega-3 Complete při cukrovce?

Odpověď

Ano. Je to dokonce velmi vhodné. Výrobky OKG jsou doplňky stravy, takže jsou naprosto bezpečné (při dodržení informací uvedených na etiketách), žádný z výrobků OKG nemá nežádoucí účinky. Pokud by byla např. nějaká kontraindikace nebo skupina lidí, pro které konkrétní výrobek není vhodný (např. diabetici), muselo by to být, dle naší legislativy, uvedeno na etiketě výrobku. Všechny výrobky OKG jsou samozřejmě notifikovány na Ministerstvu zdravotnictví ČR a odpovídají normám EU.

OK Omega-3 Complete díky zvýšenému obsahu omega-3 mastných kyselin napomáhá optimalizaci glykémie. Doporučili bychom ji doplnit dalšími výrobky OKG: OK Alfou+ ke stimulaci činnosti slinivky břišní a Emulipsem Forte, který stimuluje pankreatickou aktivitu a pomáhá regulovat poruchy funkce slinivky.

Otázka

Za jak dlouho je možné zaznamenat změny při užívání OK Omega-3 Complete?

Odpověď

Tělo každého člověka, a to, co se děje uvnitř, se velmi liší, tzn. že výsledky se budou rovněž rozcházet. Obecně se dá říci, že většina lidí zaznamená zlepšené pocity během tří týdnů. Doporučujeme užívat OK Omega-3 Complete minimálně 1 až 3 měsíce. Při řadě onemocnění může OK Omega-3 Complete působit jako vhodný podpůrný prostředek léčby (např. při nebezpečně vysoké hladině cholesterolu v krvi), protože díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek stojí na pomezí potraviny a léku.

Otázka

Výrobky OKG obsahují vysoké množství vitamínu E. Nemůže to při dlouhodobém užívání způsobit zdravotní potíže?

Odpověď

Opak je pravdou! Dlouhodobé užívání vitamínu E přispívá k ochraně buněk před tzv. kyslíkovým stresem a je právem považovaný za "ochránce" našeho organismu. Je to důležitý antioxidant, což znamená, že zabraňuje vzniku nebezpečných volných kyslíkových radikálů a nebezpečných toxických oxidačních produktů vznikajících při metabolických procesech v lidském organismu. Chrání tělo před poškozováním a ničením životně důležitých biologických látek (mimo jiné i vitamínů) a buněčných struktur agresivními molekulami kyslíku. Protože oxidační stres vede v procesu dělení buněk k tvorbě genetických chyb, chrání nás vitamín E i před následky tohoto zhoršení kvality nových buněk, různými zdravotními poruchami a předčasným stárnutím. Je mimo jiné důležitým stavebním dílem buněčných membrán, na kterých je závislá harmonická souhra všech tělesných buněk. Nejenže v našem organismu bojuje s volnými radikály, ale zvyšuje detoxikační schopnosti jater, které potom lépe odbourávají škodliviny.

Jistě není třeba vyjmenovávat řadu pozitivních účinků vitamínu E, pouze zdůrazníme, že hraje důležitou roli v boji proti civilizačním nemocem, jako je zhoubné bujení nebo zužování tepen, působí v prevenci vzniku karcinomu prsu, vaječníků a tlustého střeva. Předmětem výzkumu je jeho preventivní význam v oblasti vzniku nádorových onemocnění a také možný vliv na snížení výskytu kardiovaskulárních akutních příhod - infarktu a mrtvice.

Co se týká dávkování - doporučená denní dávka vitamínu E je 12 mg denně. Udržovat si v těle dostatečnou hladinu vitamínu E je důležité zejména při zvýšené psychické a fyzické zátěži, ve stáří a v těhotenství. Vyšší potřeba vitamínu E se udává u sportovců, kteří vykazují vyšší fyzickou zátěž, dále v těhotenství, ve stáří a při některých onemocněních zažívacího traktu. U doplňků stravy jsou "doporučené denní dávky" - DDD přesně stanoveny a na etiketě výrobku je povinnost je přesně uvést. EU má velmi přísná kritéria týkající se doplňků stravy, aby bylo zajištěno bezpečí spotřebitelů. Jen pro zajímavost - ve Velké Británii je stanovena horní hranice bezpečná pro zdraví uživatele na 500 mg/den, v USA dokonce 1000 mg/den - což odpovídá cca 4167 % DDD a 8333 % DDD dle vyhlášky EU.

Navíc, výrobky OKG jsou zcela bez chemické stabilizace a jejich stabilizaci - ochranu před oxidací zajišťuje právě vitamín E. Tzn. že vitamínu E ve výrobku postupně ubývá - proto je jeho dávka ve výrobku vyšší, než 100 % DDD (např. denní dávka Emulips a Emulips Forte obsahuje 167% DDD vitamínu E, denní dávka OK Gama+ obsahuje 208 % DDD vitamínu E a denní dávka OK Omega-3 Complete obsahuje 416% DDD vitamínu E). Ve skutečnosti se ale nikdy celá tato dávka nevyužije k ochraně organismu, ale vždy (dle stáří produktu) je její část využita ke stabilizaci produktu. Zvýšené množství vitamínu E obsažené ve výrobku zajišťuje, že po dobu uvedené trvanlivosti výrobku je uživateli zajištěn přísun optimální dávky vitamínu E.

Na rozdíl od jiných vitamínů, které jsou rozpustné v tucích, není u vitamínu E prokázána toxicita. Vitamíny rozpustné v tucích se hromadí v organismu a při jejich nadměrné konzumaci může dojít k toxické reakci. Vitamín E je však v tomto unikátní, jelikož není toxický. Předávkování vitamínem E v zásadě nehrozí, je možné jen v případě extrémně vysokých dávek (přes 300 mg denně - což je 25x více než DDD). U citlivých jedinců se může předávkování projevit vyrážkou, nechutenstvím nebo únavou. Dávky nad 3000 mg (tedy 250x více než je DDD!) mohou vyvolat bolesti hlavy, nevolnost, průjem a mohou oslabit imunitní systém.

Důležitá je také forma vitamínu E v našich výrobcích. Vitamín E v doplňcích stravy může být v přírodní nebo syntetické formě. D-alfa-tokoferol obsažený ve výrobcích OKG je přírodní formou vitamínu E. Jde o nejúčinnější formu tohoto vitamínu. Výrobky OKG jsou naprosto bezpečné a péči o jejich kvalitu věnujeme velkou pozornost.

Otázka

"Nepřiberu na váze" při užívání "rybího tuku" obsaženého v OK Omega-3 Complete?

Odpověď

Určitě ne. Pokud se rybí tuk užívá k přibývání na váze, musí to být v podstatně vyšších dávkách než je doporučená denní dávka OK Omega-3 Complete. Když si namažeme chleba máslem, má to rozhodně větší účinek na přibývání na váze :-).

Navíc u OK Omega-3 Complete je díky vyváženému složení výraznější právě opačný efekt. Z obsažené kyseliny gamalinolenové se v našem těle tvoří prostaglandiny, které, mimo jiné, aktivují nevyužitý tělesný tuk a dávají signál k rychlejšímu spalování kalorií a zlepšují vylučování sodíku z tělních buněk; tato vnitřní aktivita vyžaduje asi 20% tělesné energie, takže dochází ke spálení více kalorií bez zvýšené tělesné aktivity.

Otázka

Je vhodné užívat OK Omega-3 Complete, pokud nepotřebuji snížit hladinu cholesterolu v krvi?

Odpověď

OK Omega-3 Complete je určen pro osoby, které si přejí snížit hladinu LDL ("zlého") cholesterolu v krvi. Tohoto efektu dosahujeme výrazněji po pravidelném cca 1-3 měsíčním užívání především díky obsaženým rostlinným sterolům (fytosterol 0,6 g v denní dávce 10 ml přípravku). Při dlouhodobém pravidelném užívání dochází tedy ke snížení hladiny cholesterolu - proto také doporučujeme, aby lidé užívající léky na snížení hladiny cholesterolu, oznámili užívání OK Omega-3 Complete svému lékaři.

OK Omega-3 Complete je ovšem velice vhodná i pro zdravé lidi s normální hladinou cholesterolu - nedoporučujeme však dlouhodobé nepřerušené užívání. Je vhodné ji kombinovat / prostřídat s OK Gama+ (nebo užívání po využívání 1 balení na 1 - 2 měsíce přerušit). Oba výrobky totiž obsahují rybí olej se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin EPA a DHA. (OK Omega-3 Complete: EPA 480mg, DHA 550 mg v denní dávce 10 ml přípravku; OK Gama+: EPA 130 mg, DHA 151 mg v denní dávce 5 ml přípravku).

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, jsou velice důležité např. v těhotenství a při kojení. Bylo prokázáno, že tuky z mořských ryb snižují riziko nízké porodní hmotnosti dětí, jsou nezbytné pro správný vývoj mozku, očí, případně spermií u plodu. EPA a DHA prochází přes placentu do rostoucího plodu a po narození se dostávají do těla novorozence spolu s mateřským mlékem. Proto nejen ženy a dívky, ale i těhotné a kojící matky by měly v dostatečném množství konzumovat tuky z mořských ryb. I pro další vývoj novorozence jsou tuky z mořských ryb významné, protože mu pomáhají udržovat zdravé srdce i kůži a posilují ochranu před reakcemi z přecitlivělosti na vnější podněty. EPA a DHA ovlivňují i psychické funkce, bylo prokázáno, že ženy s vyšší koncentrací DHA v mléce jsou mnohem méně ohroženy vznikem poporodní deprese.

OK Omega-3 Complete je navíc doplněná dalšími biologicky aktivními látkami pro ochranu a posílení kardiovaskulárního systému atd. (rýžový olej, pupalkový olej, brutnákový olej, fytosteroly, koenzym Q 10, lykopen, vitamíny E, A a D3), proto je její užívání velice vhodné i pro zdravé lidi. Doporučujeme užívat např. 1 měsíc OK Omega-3 Complete a poté, pokud nepotřebujete snížit hladinu cholesterolu v krvi, pokračovat s OK Gama+.