OKG Factor Base


OKG Factor Base detail produktu

Cena: 900.00 Kč

Přidat OKG Factor Base (60 ks želatinových kapslí) - unikátní vícekomponentní doplněk stravy s blahodárnými a revitalizujícími účinky stimulující obranyschopnost organismu                           

A co pro vás může udělat?                                                        


DETOXIKACE ORGANISMU, DÝCHACÍ TRAKT:

OKG Factor Base významně napomůže detoxikaci Vašeho organismu. Pukléřka islandská pomáhá tělo zbavovat mikroorganismů, posiluje tělo. Blahodárně působí na dýchací trakt, podporuje odkašlávání.                                                                                                   


OBRANYSCHOPNOST ORGANISMU:

OKG Factor Base významně napomůže posílení Vaší obranyschopnosti. Vitamín A i pukléřka podporují správnou funkci a tím i obrannou účinnost imunitního systému.

ZAŽÍVÁNÍ:

Vitamin A obsažený v OKG Factor Base přispívá k udržování normálního stavu sliznic.

SLOŽENÍ:


křemičitan vápenato-hlinitý (vysoce čištěný přírodní jíl), L-glutamin (aminokyselina), pukléřka islandská (mletá - prášek ze stélek) (Cetraria islandica), vitamín A (22,5% doporučené denní dávky v 1 želatinové tobolce), obal tobolky - želatina, glycerol
Doporučené dávkování: 2-4 tobolky denně po jídle. Průměrná denní dávka 3 tobolky obsahuje 68 % RVH* vitamínu A.
*RVH = referenční výživová hodnota
Upozornění: Výrobek nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti. Těhotné a kojící ženy používat pouze po konzultaci s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v temnu při teplotě do 25°C.
Šarže testována v akreditované laboratoři na mikrobiologickou nezávadnost a nepřítomnost těžkých kovů. Notifikováno v příslušných institucí (MZ ČR nebo MZe ČR). Výrobek jsou oprávněni nabízet pouze nezávislí partneři O.K.G., s.r.o.

A jaké jsou zkušenosti?                


Po třech týdnech jsem ve skvělé kondici.

Pracuji jako ostraha na pasáži Nové Butovice. Mám ulcerózní kolitis už asi 8 let. V roce 2013 jsem začal užívat doplňky stravy Factor Base, Alfu, Emulips Forte a Betu. Bral jsem i Asaccol tablety, čípky a Prednison, ale jen slabou dávku. Měl jsem zdravotní potíže, tak u mě vypukl zánět na střevu a ještě k tomu astma. Postupně jsem se toho zbavil. V roce 2014 to bylo v pořádku. Akorát jsem udělal tu chybu, že jsem přestal užívat tyto 4 doplňky stravy s finančních důvodů. Příště už to neudělám. Za rok se to vrátilo. Akutní zánět a celý rok jsme nebyli schopni s paní doktorkou to zastavit. Nechtěla mi nasadit kortikoidy. Musela nasadit velkou dávku Prednisonu . Já jsem však objednal Factor Base a Alfu a začal je brát ve vyšších dávkách 3x denně. A zabralo to úžasně. Po třech týdnech jsem ve skvělé kondici, bez střevních potíží. Ještě chodím do Fitnes centra Jatomi Pure cvičit a do jejich sauny. Snažím se dodržovat bezezbytkovou stravu. A vypadá to velice nadějně. Zvládám před 12 hod.směnou jít cvičit a ještě pak aktivně pracovat ve službě. Za nějaký čas dám vědět jak to pokračuje.

Jaroslav T., Praha

Dcera si jaro užívá...

Dcera si užívá jaro bez kýchání, slzení a dýchacích problémů. <3 Mám 15-ti letou dceru, kterou jsem se snažila několik měsíců přesvědčit k tomu, aby začala brát produkty OKG na astma a alergie, které má od narození. Sice viděla, že mě tyto zázračné bylinky pomohly k miminku, které právě čekám, ale paličatě si stála za tím, že to jíst nebude, protože je to prý "hnusné". Po dlouhé době jsem jí přesvědčila, aby začala brát alespoň OKG Factor Base. Teď je zrovna jaro, tedy období jejího velkého utrpení, kapesníků po všech kapsách a Ventolinu v kapse. Ona ale už kapesníky, ani Ventolin nepotřebuje...dokonce jí nedělá problém stát u rozkvetlých květů. Poprvé si užívá jaro a zjišťuje, jak je krásné, a že člověk ho nemusí jen protrpět. A to vše díky společnosti OKG.

Jana O., Praha

OTOK po vosím bodnutí splasknul díky OK Gelu a FactorBasi ♥

Včera na koupališti naši Karolínku štípla vosa do krku a krk začal otékat. Během pár minut ji otekly i víčka očí. Hned jsme jeli domů (v autě dostala jednu tabletku Analerginu, který pro jistotu manžel stále nosí u sebe) a doma jsem ji dala rovnou 2 kapsle FactorBase kvůli možné alergické reakci, 2 tablety vitaminů FactorBase KIDS a ránu s otokem namazala vrstvou OK Gelu. Stále jsme vše sledovali, aby se otok nešířil i dovnitř do krku - naštěstí Karolínka stále hlásila, že v krku ji nic netlačí a že ji jde polykat normálně. Ráno měla Karolínka na krku jen mírnou bouličku kolem vpichu, víčka ještě trochu oteklá a na hrudníku bylo ráno znát červené fleky v místech, kam se otok rozšířil... Dostala další dávku výrobků a opět jsme vše namazaly OK Gelem. Po obědě kromě bouličky u vpichu už bylo vše v pořádku. Fleky zmizely a víčka jsou normální. Veliké DĚKUJI za výrobky, které jsou tak účinné ♥ ...poučení pro mě - nezapomínat přibalit OK Gel všude kam jdeme a přidat i kapsle FactorBase a FactorBase KIDS...

Lýdie E., Tanvald

Veliký otok kotníku a horkost po štípnutí jsme zvládli bez ATB

Naši Karolínku na dovolené štíplo "hovado" a kotník ji začal hodně otékat... Měla v něm i velkou horkost a pořád se to rozšiřovalo. Začali jsme kotník mazat OK Gelem a pro jistotu jsem dala Karolínce i kapsli FactorBase kvůli možné alergické reakci, protože to vypadalo dost ošklivě... Ráno byl otok znatelně menší, ale stále jsme mazali a opět dostala kapsli FactorBase. Do večera byl kotník už téměř bez otoku a další ráno nebylo znát, že něco proběhlo... A já jsem ráda, že jsme nemuseli upalovat na pohotovost pro ATB..

Lýdie E., Tanvald

Výše uvedené zkušenosti jsou pouze vybranými příklady, jakých výsledků lze dosáhnout. Stejných výsledků nemusí dosáhnout každý, jsou závislé na řadě faktorů. Výrobek je doplňkem stravy, v žádném případě nenahrazuje léky. O.K.G., s.r.o. neručí za následky vyplývající z nesprávného použití výrobku.

Křeče jsou pryč a chůze už není utrpením!

Dlouhé roky trpím artrózou v kolenou. Léky ani různé masti předepsané lékařem mi nepomáhaly. V noci mě budily bolesti a velké křeče, nemohla jsem pořádně chodit a každý krok byl pro mne utrpením. Začala jsem užívat produkty OKG: OK Alfa+, OK Omega+, OK Tau+, FactorBase a Emulips, mazala jsem si kolena OK Gelem a na noc si dělala zábaly. Po dvou měsících jsem zjistila, že se mé bolesti o hodně zmenšily, křeče už nemám vůbec a čím déle užívám výrobky cítím větší a větší úlevu. Jsem velice ráda, že existují výrobky OKG, které mi pomohly.

Alžběta V., Děčín

A MIGRÉNY JSOU PRYČ!!

Asi 15 let trpím atypickými migrénami. Žádné léky mě nebyly schopné zbavit bolestí na delší dobu, ale s většími dávkami hrozila otrava. Bez léků se příznaky vystupňovaly natolik, že jsem musela být hospitalizována v nemocnici. Po propuštění začalo vše znovu a bolesti byly horší než předtím. Začala jsem užívat výrobky OKG: Alfu, Omegu, Emulips, OKG Factor Base a beru je i v současnosti. Opravdu nevím, kdy mě hlava naposled zabolela a výše popsaný stav se neopakoval.

Milena K., Brno

BEZ ZAŽÍVACÍCH POTÍŽÍ!

Manžel měl po užívání léků gastritidu, ale po užívání Base nastalo podstatné zlepšení až zklidnění. Nyní je bez zažívacích potíží. Doporučuji užívání přípravků OKG - faktor Base i preventivně při léčbě antibiotiky.

Dr. M. P., Brno

EKZÉM ZMIZEL BEZE STOPY!

Moje vnučka Kristýnka (5 let) se několik let trápila se svědivým ekzémem, který měla rozškrabaný až do krve. Dávala jsem jí OKG Factor Base a OK Omega+ vnitřně a navíc jsem ji OK Omegou+ potírala - a do 2 měsíců byl ekzém pryč. A je to již rok a vnučka je bez potíží.

Božena Š., Brno

Průjem už se nám vyhýbá :-)!

Naše Kristýnka trpí často průjmy, protože si ještě v necelých 3 letech dost strká prsty do pusy, ale samozřejmě před tím všechno osahá (hlavně ve vlaku), a tak se nám v těle vesele množí bakterie, které průjem podporují. Chtěla jsem vyzkoušet OKG Factor base, která mi byla doporučena, protože pomáhá detoxikaci organismu, vyvazuje celou škálu toxinů, které nám v těle překáží. Kristýnka chodila každou hodinu na stolici a po podání OKG Factor base (půl tobolky za den) už na záchod vůbec nešla. Druhý den měla stolici normální, hustou a průjem se nám už v dalších dnech vyhnul :-).

Silvie K., Bučovice


OTÁZKY A ODPOVĚDI

Factor Base

Otázka

Co je OKG Factor Base?

Odpověď

Je to unikátní vícekomponentní doplněk stravy s blahodárnými a revitalizujícími účinky stimulující obranyschopnost organismu. Významně napomůže detoxikaci Vašeho organismu. S vysokou účinností do své struktury vyvazuje celou škálu toxinů vnějšího i vnitřního původu (např. mykotoxiny z potravin napadených plísněmi nebo vyrobených ze závadných surovin, endotoxiny - "vnitřní" jedy produkované nežádoucí střevní mikroflorou apod.). Přítomnost těchto toxinů v trávicím traktu způsobuje snížení imunity. Toxiny přecházející přes střevní stěnu přímo do krve rovněž extrémně zatěžují (i přímo poškozují) některé orgány - především játra a ledviny. OKG Factor Base podpoří nejen vyvazování mykotoxinů i dalších jedů, ale i jejich odvádění z Vašeho těla. Příznivě ovlivní kvalitu střevní sliznice a tím podpoří zažívání, šetří játra. OKG Factor Base významně napomůže posílení Vaší obranyschopnosti - upevní obranný systém, posílí účinnost imunitních reakcí.

Otázka

Je Factor Base z přírodních surovin?

Odpověď

Veškeré suroviny používané pro výrobu produktu jsou přírodního původu, popřípadě přírodně identické (např. vitamin A, který je z důvodu stability dávkován ve formě palmitátu). Významnou složkou je vysoce čištěný přírodní jíl - křemičitany, původem z křemičitanových schránek pravěkých organismů, s obrovským povrchem, které jsou speciálním postupem aktivovány. Rovněž použitá pukléřka islandská (prášek z jejích stélek) je speciálním mechanicko-termickým způsobem aktivována. OKG Factor Base je jedním z mála produktů na trhu, který pukléřku obsahuje. Jako všechny produkty OKG je Factor Base zcela bez chemické stabilizace.

Otázka

Byl tento výrobek zkoušen?

Odpověď

Jako všechny produkty OKG je produkt Factor Base notifikován na Ministerstvu zdravotnictví České republiky (č.j. OVZ-35.1-12.03.2009-15955) a na Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky (OHVBPKV/1613/2011/Jo z 15/3/2011). Jeho kvalita je ověřena v laboratořích ZÚ Brno a posouzena SZÚ Praha. Ve smyslu Zákona o potravinách je kvalita výrobku průběžně prověřována v akreditovaných laboratořích.

Otázka

Jak se Factor Base používá?

Odpověď

Doporučujeme užívat 2-4 kapsle denně po jídle. Při pravidelném užívání 2 ks denně vystačí balení 60 ks želatinových kapslí na 30 dní. Výrobek není určen pro děti. Těhotným a kojícím ženám doporučujeme užívat po konzultaci s lékařem.

Otázka

V čem je přípravek Factor Base tolik důležitý pro organismus?

Odpověď

Střevo je nejdůležitějším orgánem ovlivňujícím imunitní systém. Factor Base revitalizuje sliznici tlustého střeva a tím se stává důležitým pomocníkem proti problémům s imunitou, osvědčil se při poruchách imunity ve všech jejích projevech (např. alergie, ekzémy, častá onemocnění virová i bakteriální, chronické poruchy zažívání apod.). Factor Base významně pomáhá při problémech s trávením a využitím živin v organismu.

Omezením množství toxických látek, které pronikají do těla z trávicího traktu, významně chrání orgány, které tyto látky extrémně zatěžují (i přímo poškozují) - především játra a ledviny. Factor Base je jedním z mála produktů na trhu, který obsahuje pukléřku islandskou, která je využívána především pro své antibiotické a antivirové působení při různých bakteriálních a virových infektech a díky obsahu organicky vázaného jodu lze předpokládat její vliv na harmonizaci funkce štítné žlázy.

Otázka

Je Factor Base vhodný pro vegetariány či vegany?

Odpověď

Výrobky OKG jsou vyrobeny výhradně z přírodních látek - rostlinného, ale i živočišného původu. Jsou vyrobeny z prověřovaných vysoce kvalitních ingrediencí, neobsahují lepek ani geneticky modifikované plodiny, jsou zcela bez chemické stabilizace, nejsou testované na zvířatech. Živočišného původu je v produktech OKG olej z mořských ryb obsažený v OK Omega-3 Complete a OK Gama+ a potom obal tobolek Factor Base a Emulips Slim capsules. Obal tobolek je z želatiny a glycerolu. Želatina, z které jsou tobolky vyrobeny, je vepřového původu - vlastníme samozřejmě certifikáty BSE free (BSE - "nemoc šílených krav"). Pokud by se obsah tobolek vysypal (doporučujeme to tak např. u dětí, které nespolknou velkou kapsli) - pak mohou Factor Base a Emulips Slim capsules bez obav užívat i vegetariáni či vegani.

Otázka

Factor Base obsahuje vitamín A. Nemůže to při dlouhodobém užívání způsobit zdravotní potíže?

Odpověď

Vitamín A je sice jedním z mála vitamínů, kterým se dá předávkovat - ale právě z tohoto důvodu je ho v doplňcích stravy tak málo, že předávkování prakticky nehrozí - výrobky musí být bezpečné! U doplňků stravy jsou "doporučené denní dávky" - DDD vitamínů a minerálních látek přesně stanoveny a na etiketě výrobku musí být uvedeny. EU má velmi přísná kritéria týkající se doplňků stravy, aby bylo zajištěno bezpečí spotřebitelů. Dle platné legislativy se DDD stanovuje pro doplňky stravy a na obohacování potravin, tzn. že nevyjadřuje % z celkové potřeby vitamínů pro organismus, ale počítá s příjmem vitamínu navíc běžnou stravou. DDD vitamínu A je 800 mikrogramů denně. Factor Base ho obsahuje 22,5% DDD v 1 želatinové tobolce, tzn. i v průměrné denní dávce 3 tobolky je obsaženo 68 % DDD vitamínu A.

Ve vysokých dávkách je vitamín A toxický, opatrnosti je třeba především v těhotenství, kdy může poškodit správný vývoj končetin. Toxické působení se obecně dostaví, pokud byste po dobu několika měsíců konzumovali dávky 10 x vyšší než denní doporučené, nebo při jednorázovém stonásobném množství. V praxi je toho možné dosáhnout jen užíváním velkého množství lékových forem vitamínu A nebo pokud byste denně jedli játra.

Vitamín A je důležitý antioxidant, což znamená, že zabraňuje vzniku nebezpečných volných kyslíkových radikálů a nebezpečných toxických oxidačních produktů vznikajících při metabolických procesech v lidském organismu. Chrání tělo před "oxidačním" stresem, tzn. před ničením životně důležitých biologických látek (mimo jiné i vitamínů) a buněčných struktur - agresivními molekulami kyslíku. Protože oxidační stres vede v procesu dělení buněk k tvorbě genetických chyb, chrání nás vitamíny A, E, D, K i před následky tohoto zhoršení kvality nových buněk a předčasným stárnutím.

Jistě není třeba vyjmenovávat řadu pozitivních účinků vitamínu A - kromě vlivu na zdravý zrak podporuje růst a správný vývoj buněk sliznic, kostí a krvetvorbu. Ovlivňuje dále kvalitu sliznic a jejich funkčnost, je proto nezbytný pro zdravý povrch těla. Také je potřebný pro tvorbu spermií a vajíček a pro vývoj plodu, brání rozvoji některých nádorů.

V běžné stravě se vitamín A nachází pouze v živočišných produktech (rybí tuk, játra, máslo, vaječný žloutek, v menším množství mléko....), v rostlinných produktech (mrkev, špenát, kapusta, petrželová nať, kedlubnová nať, meloun, meruňky, zelí, brokolice, kukuřice, dýně, třešně atd.) najdeme provitamín beta-karoten (tělo si ho přeměňuje na vitamín A). Beta-karoten je bezpečný, případné vyšší dávky se z těla většinou vyloučí močí, tzn. že při konzumaci zeleniny se nemusíme bát předávkování vitamínem A. Přeměnu karotenů na vitamín A usnadňuje přítomnost tuků, zejména živočišných a příjem bílkovin, resp. aminokyselin (např. L-glutamin obsažený ve Factor Base). Vitamín A se ničí při teplotě nad 100 °C. Všechny výrobky OKG jsou naprosto bezpečné a péči o jejich kvalitu věnujeme velkou pozornost.

Otázka

Může Factor Base pomoci v případě průjmu?

Odpověď

Ano. Factor Base obsahuje vysoce čištěný přírodní jíl (křemičitan vápenato-hlinitý) - 450 mg v 1 želatinové tobolce (doporučená denní dávka - až 4 tobolky). Jíl je přirozeně bohatý na soli a minerály a je znám a používán pro své terapeutické účinky již po staletí. Přírodní jíl obsažený v přípravku Factor Base chrání sliznice střev a díky své vysoké vazební síle váže na sebe původce průjmu a toxiny. Při akutním průjmu snižuje četnost vodnatých stolic a plynatost. Nevstřebává se do organismu, proto jej mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Nezrychluje ani nezpomaluje činnost trávícího traktu a významně přispívá k rychlé rekonvalescenci. Velkou výhodou Factoru Base navíc je, že nebarví stolici, a tudíž nepřekryje případné příznaky krvácení do zažívacího traktu. Factor Base je na trhu již 6. rokem - je tedy důkladně prověřený časem i tisíci zákazníků. Dle četných zkušeností velmi účinně působí proti virovým či bakteriálním průjmům a průjmům způsobeným nevhodným stravováním.

Otázka

Stačí k detoxikaci organismu pití "čistících čajů"?

Odpověď

Pití "čistících čajů" je vhodným doplněním očistné kůry. Pro detoxikaci organismu je však důležité především dát důraz na správnou funkci jater, ledvin a střev.

Zdravý organismus má základ ve zdravém střevě. Detoxikace organismu není možná, jestliže nemáme v pořádku střeva. Přejídáním dáváme možnost množení patogenních mikroorganismů, včetně obávaných plísní. Strava se nestačí ve střevech fermentovat a zahnívá. Pokud byla narušena správná funkce sliznice střev, vracejí se toxiny, jež játra vyloučila, ale i ty, které vznikly hnitím, zpět do těla. To se nestačí čistit a odpadní látky začnou vytvářet různá úložiště, zejména v tukové tkáni, kloubech a v nefunkčním lymfatickém systému - například v podobě nejrůznějších bulek. Factor Base revitalizuje sliznici tlustého střeva.

Špatná funkce střev znamená i špatné vstřebávání prvků a vitamínů. Jestliže organismus správně funguje, dokáže sám z kvalitní stravy asimilovat všechny potřebné látky. Factor Base významným způsobem podporuje využití živin v organismu.

Pro dokonalou detoxikaci organismu doporučujeme doplnit ještě další výrobky OKG - OK Alfa+, Emulips Slim Drink a OK Beta+.

Otázka

Jakou roli hraje v působení Factor Base obsažená pukléřka islandská?

Odpověď

Factor Base obsahuje 90 mg mleté pukléřky islandské v 1 tobolce. Pukléřka islandská (Cetraria islandica) je využívána především pro své antibiotické a antivirové působení při různých bakteriálních a virových infektech a díky obsahu organicky vázaného jodu lze předpokládat její vliv na harmonizaci funkce štítné žlázy. Reprezentuje tradiční drogu používanou lidmi již několik staletí. Od 18. století se s ní můžeme setkat v mnohých evropských lékopisech. Je známá také pod názvem islandský lišejník, jejím domovem je Island, ale roste v celé Evropě. Některé druhy lišejníků se v současné době intenzivně zkoumají. Pro své antibiotické účinky mohou představovat v budoucnu důležitý zdroj antibiotik.

Pukléřka obsahuje velké množství polysacharidů - membránových slizů, glukanů (lichenin - 64 % a izolichenin), proto je jednou z nejlepších slizovitých drog (cenná pro změkčující účinek slizových látek), významné jsou lišejníkové kyseliny (uzninová, cetrarová, fumarprotocetrarová, protolichesteronová atd.), které mají výrazné antibakteriální účinky, dále vitamín A, vitamíny skupiny B, jod , pektiny, hořčiny, enzymy, minerální soli a minerální barvy.

Slizovité látky obsažené v droze a přípravcích z ní mají změkčující účinek na sliznice dýchacích cest a trávicího ústrojí. Membránový sliz chrání sliznici hltanu a dalších orgánů trávicí soustavy. Hořké lišejníkové kyseliny stimulují tvorbu žaludečních šťáv a trávicích enzymů, posilují činnost žaludku, zlepšují trávení, chuť k jídlu a vstřebávání živin, čímž přispívají k lepší látkové výměně. Pukléřka mírní žaludeční potíže, působí proti některým choroboplodným bakteriím a virům, lišejníkové kyseliny mají silný antibiotický účinek. Pukléřka je vhodná při rekonvalescenci, stavech celkové slabosti organismu apod. Její užívání se doporučuje při nachlazení, zánětu průdušek spojeným s kašlem a teplotami, onemocněních plic, při poruchách trávení a nechutenství, při podráždění a zánětech v ústní dutině, hltanu a v trávicí soustavě, při průjmu, žaludečních nebo střevních katarech, vředech žaludku a střev, k posílení obranyschopnosti organismu. Ve Švédsku je doporučována k používání při léčbě cukrovky, plicních nemocí a katarů. Výzkumy na poli fytoterapie zjistily její působení i na množení viru HIV-1RT.

V tradičním lidovém léčitelství se nazývá také plicník a objevuje se při léčbě astmatu, tuberkulózy, bronchitidy, onemocněních močového měchýře a ledvin, zánětech močových cest, onemocněních žlučníku a jater, při žaludečních těžkostech, střevních bolestech, úplavici, při nevolnostech po zvracení a zevně na hnisavé rány, vředy, popáleniny.

Otázka

Mohu užívat OKG Factor Base, pokud mám potíže se štítnou žlázou?

Odpověď

Ano, je to velmi vhodné. Factor Base je jedním z mála produktů na trhu, který obsahuje pukléřku islandskou, u které lze díky obsahu organicky vázaného jodu předpokládat její vliv na harmonizaci funkce štítné žlázy. Při snížené funkci štítné žlázy bychom doporučili užívat současně s Emulips Slim Drink.